Napsali o nás …..

VYNIKAJÍCÍ KULINÁŘSKÉ SPECIALITY THAJSKÉ KUCHYNĚ PODÁVÁ OBČANSKÁ PLOVÁRNA

ARTICLE BY

Objekt Občanské Plovárny leží v samém historickém centru Prahy, přímo na břehu řeky Vltavy. Vybudovaný byl v 19. století za účelem odpočinku, relaxace a povznesení. Toto poselství dodržuje i dnes, kdy zde stejnojmenná restaurace nabízí výborné kulinářské speciality thajské kuchyně.

Kuchyni restaurace Občanská Plovárna vévodí thajský šéfkuchař – Kosin ” Ket ” Phakhin. Menu pravidelně obměňuje tak, aby vystihovalo tradiční orientální receptury založené na čerstvosti a síle původních surovin. Restaurace nabízí skvělé gurmánské zážitky pro uspořádání brunche, obědové hodování, odpolední snack, ale také (protože je otevřena do 23 hodin) pozdní večeře. Na své si zde přijdou i milovníci vína.

Také naše redakce do útulné Občanské Plovárny zavítala. Z polévek nás nejvíce zaujala Pálivá polévka s kokosovým mlékem, hlívou ústřičnou a krevetami Black Tiger. Delikátním předkrmem bylo Restované nebeské hovězí maso podávané s pálivou omáčkou.

Nabízí zde několik druhů salátů. Protože milujeme vše mořské, nemohli jsme si nechat ujít Salát s plody moře s koriandrem, mátou, cibulkou, citrónovou trávou a limetkovou šťávou. Chybu jsme neudělali. Mořské plody byly výtečně, doměkka uvařené a k uvedeným ingrediencím se výborně hodily.

Absolutním vrcholem však byla specialita podniku – Smažený “soft shell krab” na čínský způsob s česnekem a pepřem. V restauraci podávají také pečenou kachnu, na kterou jsme si ale museli nechat zajít chuť, protože je nutné ji objednat předem. Pokud neholdujete masu, nabízí zde také několik pokrmů bezmasých.

https://www.luxus.cz/vynikajici-kulinarske-speciality-thajske-kuchyne-podava-obcanska-plovarna

Comments are closed.